Wronczanie uczcili święto 11 Listopada wspólnie śpiewając pieśni patriotyczne i zajadając się rogalami świętomarcińskimi w Wronieckim Ośrodku Kultury.

Rocznicowe obchody rozpoczęły się mszą świętą w Parafii pod wezwaniem św. Katarzyny. Następnie, tradycyjnie już, spod kościoła wyruszył uroczysty przemarsz ulicami miasta z udziałem Wronieckiej Orkiestry Dętej oraz mażoretek „Miraż”, podczas którego władze miejskie złożyły kwiaty w najważniejszych miejscach pamięci. Listopadowa pogoda nie do końca sprzyjała – nie odstraszyło to jednak mieszkańców, którzy tłumnie uczestniczyli w obchodach święta narodowego.

Przemarsz zakończył się we Wronieckim Ośrodku Kultury, w którym odbyła się Biesiada Narodowa. Po raz kolejny, przy kawie i tradycyjnym świętomarcińskim rogalu, wronczanie obchodzili narodowe święto. Wydarzeniu towarzyszyły występy Wronieckiej Orkiestry Dętej oraz uczniów wronieckiej Szkoły Muzycznej World of Music. Uczestnicy biesiady otrzymali Wronieckie Śpiewniki Patriotyczne, stworzone specjalnie na tę okoliczność, w których zamieszczono teksty wykonywanych utworów, co było doskonałym zaproszeniem do wspólnego śpiewania.

Po oficjalnym i uroczystym wykonaniu roty przez Adama Popielskiego, przyszedł czas na dobrze wszystkim znane i lubiane pieśni, takie jak: „Rozmaryn”, „Pałacyk Michla” czy „Wojenko, wojenko”. Wielu wzruszeń dostarczył występ Dziecięcego Zespołu Wokalnego w składzie: Julia i Wiktoria Brych, Klaudia Jaskulska, Iga Antoszewska, Pola Gierak, Kornelia Kin, Marcin Jaskulski i Igor Gierak.

"Piosenka małego patrioty” stanowiła zwieńczenie biesiady. Przed publicznością zaprezentowali się również: Natalia Piotrowska, Amelia Mąkosza, Gabriela Andrzejewska, Julia Turowska, Magdalena Michalska, Amanda Fenrych i Borys Bartkowiak.

(Tekst&Foto - Weronika Świniarska, WOK)
.

Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!