Kręgle - Ambicja zawodniczek ”Dziewiątki Amica" nagrodzona

Marek Lepszy
9wronki.pl
W niedzielę 16.02.2014 r. w meczu superligi kobiet w kręgle drużyna pań „Dziewiątka Amica” Wronki podejmowała Tucholankę Tuchola. Mecz stał na średnim poziomie sportowym ale na pewno nie brakowało w nim emocji.

Gospodynie spotkania w pierwszym bloku wystawiły dwie najbardziej doświadczone zawodniczki: Iwone Pacholczyk i Natalie Skrzypczak-Bączkiewicz. Do drugiego bloku ekipa miejscowa desygnowała równie doświadczoną w ligowych startach Martę Woźniak oraz młodziutką Patrycję Grzelak. Drużyna gości na to zestawienie zareagowała dość „agresywnie” wprowadzając swoje najlepsze zawodniczki (Alinę Pstrąg-Wiligałę i Dorotę Januszewską) do pierwszego bloku i te mniej ograne (Darię Klunder i Izabelę Szczukowską) do drugiego.Takie zestawienie dawało duże szanse na wyrównany pojedynek do samego końca, pod warunkiem, że w pierwszym bloku żadna z drużyn nie uzyska znaczącej przewagi.

W pierwszym bloku Iwona Pacholczyk rywalizowała z Aliną Pstrąg-Wiligała. Pierwsze dwa sety wyrównane, wygrane na przemian. Dwa kolejne sety to już jednak uważna i pewna gra zawodniczki z Tucholi i 1:3 (525-563) daje pierwszy punkt za pojedynek. Równolegle toczył się pojedynek Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz z Dorotą Januszewską. Ten pojedynek jest bardzo wyrównany od początku do końca. Sety wygrywane na przemiennie dają 2:2 i o punkcie dla drużyny decyduje lepszy wynik. Zawodniczka z Wronek wygrywa o 2 kręgle. ( 551-549). Dopiero na koniec meczu okazuje się, jak ważne jest to zwycięstwo.

W drugim bloku jest nerwowe liczenie bo na tablicy wyniki łączne są niemal identyczne. O zwycięstwie do samego końca może myśleć każda z drużyn.

Marta Woźniak gra przeciwko Darii Klunder. Pada remis 2:2 i punkt dla Wronek bo wynik łączny wyższy na totalizatorze Marty Woźniak (514-503). Na szczęście gospodyń młodziutka Patrycja Grzelak gra przyzwoicie i punktuje rywalki. W tym pojedynku jest 3:1 dla zawodniczki z Wronek (525-503).

Trzy wygrane pojedynki po stronie drużyny z Wronek i jeden po stronie Tucholi. Dodatkowy punkt za wynik łączny (2115-2118) dla Tucholi i mecz kończy się wynikiem 3:2 dla Dziewiątka-Amica Wronki.
Punkt bonusowy za dwumecz również należy do ”Dzieiątki Amici” – w Tucholi padł wynik korzystny dla Wronczanek- 0,5-4,5.