Narciarze UKS 16 Gigant nie schodzą z podium Mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Leszek Gracz
Zobacz nasz serwis narciarski - poznan.naszemiasto.pl/narty/
Młodzi narciarze UKS 16 Gigant znów się dali we znaki góralom i na mistrzostwach Polski uczniowskich klubów sportowych sięgnęli po srebrny medal.

UKS 16 Gigant z Poznania regularnie zdobywa medale w Mistrzostwach Polski uczniowskich klubów sportowych. Po raz pierwszy stanęli na podium klasyfikacji drużynowej w 2003 roku zdobywając srebro, a od 2010 roku zdobywają medale w każdej edycji nie schodząc z podium. Czterokrotnie sięgnęli po koronę mistrzowską a ostatnio na początku marca w Suchem koło Zakopanego wywalczyli srebro.

Poznański klub przegrał w mistrzostwach Polski tylko o 11 pkt. z klubem „Rusiń-ski” z Bukowiny Tatrzańskiej. Na trzecim miejscu uplasował się UKN „Laworta” z Ustrzyk Dolnych. Na trasie slalomu giganta wystartowało w zawodach 268 zawodników z 27 klubów, przede wszystkim z Polski południowej. Uczestnicy startowali w pięciu kategoriach wiekowych.

Świetnie w najmłodszej kategorii pojechali Antek Potry-kowski (II m.) i Ania Skorupska (III m.) oraz Hubert Walicki (IV m). Nie zawiedli oczekiwań, plasując się w pierwszej dziesiątce: Kasia Skorupska, Oliwia Konieczna, Kamila Cibicka, Mikołaj Mroczkowski, Szymon Chojnacki i Piotr Pastok.