Pracownicy firmy IKEA znów wyszli protestować na ulicę. Chcą wyższych zarobków [ZDJĘCIA]

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność IKEA Idustry i IKEA Retail oraz Organizacja Zakładowa ZZ Budowlani IKEA Industry Oddział WEST z siedzibą w Chlastawie w minioną niedzielę zorganizowały zgromadzenie publiczne pracowników IKEA. Celem zgromadzenia było zamanifestowanie przez pracowników poparcia dla postulatów zgłoszonych przez stronę społeczną. Zgromadzenie miało formę manifestacji.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność IKEA Idustry i IKEA Retail oraz Organizacja Zakładowa ZZ Budowlani IKEA Industry Oddział WEST z siedzibą w Chlastawie w minioną niedzielę zorganizowały zgromadzenie publiczne pracowników IKEA.

Czytaj także Pracownicy firmy IKEA Industry Zbąszynek chcą większych podwyżek

Zawody w skręcaniu mebli Ikea na czas odbywają się w centrum handlowym Aleja Bielany. Przez cały weekend można wziąć udział w zabawie.

Źródło:gazetawroclawska.pl

Wideo

Dorota Michalczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.03.2018, 00:05

No super a osoby pracujące na takim stanowisku jak ja w innej firmie nie otrzymały podwyżki ale inne działy otrzymały 3zł podwyżki :D

18.03.2018, 00:39

Myśląc logicznie, może o te 15% należy podnieść zarobki najniżej zarabiającym?. Tzw. tłuste ryby – czytaj związkowcy, zarabiający 5000 zł na rękę powinni odpuścić. Jak już nie mogą wyżywić swoich rodzin :) , proponuję dla nich podwyżkę na poziomie 3%. Nowy właściciel się zdenerwuje i zlikwiduje zakład i co wtedy? Będzie płacz i łzy.

17.03.2018, 16:43

Za mało to pojęcie względne. Jeden z naszych ministrów też twierdzi że za mało zarabia, bo 17000 zł pensji nie starcza do końca miesiąca.

17.03.2018, 12:53

Skoro więcej nie potrafisz tylko w kurniku siedzieć za 7zl to jest tylko twoja wina. Nie możesz innych mierzyć swoją miarą!

17.03.2018, 12:47

Pewnie że nie ma już pisze ZA MAŁO. Tysiąc ludzi na ulice nie wychodzi dlatego że dobrze zarabia!

17.03.2018, 08:35

pokaz ta osobe ktora ma na produkcji 20zl na reke!!!!! ojciec robi ponad 15 lat na produkcji a mataka 10 i do dzis nie maja 20zl na godzine!!!!!!!! a z dodatków nie korzystają. chcenie woleliby dostać dodatek do wypłaty niż te ich BONUSY. IKEA przyjmuje jak im zazdrościsz to drzwi dla Ciebie sa otwarte i bedziesz mieć 20zl na reke a nie 7.

15.03.2018, 23:33

To ile w końcu zarabiają pracownicy zakładu IKEA że stać ich tylko na miskę ryżu? Może ktoś w końcu napiszę jakie są tam zarobki, bo jakoś cicho na ten temat. Może są tak wysokie że wstyd je podać. Panowie związkowcy i redaktorzy podajcie jaka jest prawda. Nie ma czego się wstydzić.

15.03.2018, 17:50

żądać to każdy, a który z tych pracowników inwestuje we własny rozwój, kształcenie, cokolwiek? Jak chce się zarabiać więcej to niestety trzeba też ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE. Rozwijać się. Jedne z najwyższych stawek w okolicy, pakiet socjalny, świadczenia ale nadal mało.Uderzcie się trochę w piersi, przeanalizujcie swoje podejście do pracy. Odpowiedzialność praktycznie zerowa, może monotonna i ciężka,ale zawsze można ją zmienić jeśli się coś nie podoba. Miska ryżu? nie pogrążajcie się proszę. Kto wam te hasła wymyśla?

15.03.2018, 17:00

ci, którzy tak mówia ze w innych zakładach mają gorzej mam prostą receptę: załóżcie związki i także walczcie o wyższe pensje wy sługusy dyrektorów

14.03.2018, 09:08

pracownik fizyczny, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności chciałby zarabiać tyle co profesor buhaha...

14.03.2018, 01:18

Wszyscy jesteście tacy mądrale ale zastanówcie się przecierz ten zakład w kaźdej chwili może byc jednym wielkim magazynem,które Ikea cały czas buduje.Oczywiście to prawda ,źe ludzie to potencjał ale idąca automatyzacja moźe wiele zdziałać.Myślę,źe te bardzo aktywne osoby protestujące za ppare lat będą prosić się o pracę.No ale cóż jesteśmy tylko ludźmi i czasami popełniamy błędy.

13.03.2018, 11:13

Ludzie pracują na precyzyjnych maszynach nauczenie się pracy na nich i robienie takich norm trwa lata przeniesienie fabryki to były by miliardy strat dla firmy

12.03.2018, 10:18

Solidarność buhahaha. Te tłuste pigs nigdy nic dla ludzi nie załatwiły, pracują dla tych samych dyrektorów co my więc robią wszystko aby utrzymać się na stołku i nic ponadto. Negocjowanie podwyżek pół roku po otwarciu nowego roku budżetowego? O rok za późno bo mniej więcej wtedy planowano nowy rok budżetowy i wtedy ustalono ile dać ludziom.

11.03.2018, 21:57

Bo masz stawkę 26 zł i myślisz że inni nie muszą walczyć o lepsze zarobki ??