Zakaz handlu w niedzielę do likwidacji? Platforma składa projekt ustawy

Zakaz handlu w niedziele zostanie zniesiony? Tego chce Platforma Obywatelska. Posłowie tej partii zapowiadają złożenie do Sejmu projektu ustawy likwidującej zakaz handlu w niedzielę.
 Pixabay.com

Po wielu miesiącach konsultacji Sejm w zeszłym roku przegłosował ustawę zakazującą handlu w niedziele. Na razie jest to ograniczenie handlu, ale docelowo w 2020 r. w Polsce będzie obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele. Wyjątkiem będzie siedem niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. Natomiast w 2019 r. zakupy zrobimy tylko podczas jednej niedzieli w miesiącu. - Niedziela powinna być dniem wolnym, przeznaczonym na refleksję, odpoczynek i czas dla rodziny - mówi kardynał Kazimierz Nycz.

Z kardynałem nie zgadza się jednak Platforma Obywatelska, która zapowiedziała złożenie projektu ustawy odwołującej ograniczenie handlu w niedzielę na najbliższym posiedzeniu Sejmu. – Jarosław Kaczyński próbuje nam ułożyć życie na swoją modłę – mówił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann prezentując projekt ustawy, która zdaniem polityka PO przywraca normalność.

– Kaczyński nie będzie mówił, co mamy robić w niedziele - czy iść na zakupy, do kina, czy do kościoła, każdy powinien mieć wolny wybór – stwierdził Neumann. Przepisy wprowadzające ograniczenie handlu w niedzielę weszły w życie 1 marca. Sklepy zostaną zamknięte w najbliższą niedzielę (11 marca). Ustawa wyłącza z handlu w sumie 21 niedziel w tym roku.

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.03.2018, 09:13

Ten tutejszy to jakiś wybitny pólmózg. Tutejszy ??? Że niby z Krakowa ????????? Chyba z Maskwy Wania Waniaciel

15.03.2018, 08:28

neumann! nie bądź śmieszny! twoje projekty to możesz w buty sobie włożyć! A w ogóle to twoje miejsce i twojej ORGANIZACJI PRZESTĘPCZEJ (PO) to CELA+.Mam nadzieję i bardzo w to wierzę że po następnych wyborach twoja ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA (PO) znajdziecie się w CELI + a nie w Sejmie RP!!!

13.03.2018, 16:27

Aj waj ! Nie dość, że ten pisowski rząd uchwalił ustawę zabraniającą nazywania Polaków masowymi mordercami Żydów w "polskich obozach zagłady" przy biernej postawie nazistów to jeszcze ogranicza gojom zakupy w niemieck-
żydowskich hipermarketach w niedzielę. Dochód zamiast przez 7 dni w tygodniu będzie tylko przez 6 dni.
Jak tak dalej pójdzie to ten rząd ośmieli się jeszcze opodatkować hipermarkety zamiast podnieść jeszcze podatki
małym sklepikarzom polskim tak aby w końcu zbankrutowali.

13.03.2018, 14:54

Jestem za. Pis = nowa komuna.

13.03.2018, 13:27

Zdelagalizowac Peło natychmiast...

13.03.2018, 11:38

Jak wrócą do władzy, to już będziemy tak zrelaksowani i wypoczęci po tych wolnych niedzielach, że chyba pałkami do marketów nas zagonią. Jesteśmy wolni. Arbait 7 days kaput her Slawek.

13.03.2018, 11:24

W siódmym dniu odpoczywaj arbuzie i na luzie.

13.03.2018, 11:22

Kapo najlepiej widziałoby tego dnia obywateli naszego kraju, na taśmie lub na kasie bez dnia odpoczynku. Powiem krótko. Na szczaw i mirabelki.

12.03.2018, 22:29

Czyżby te szczekajace pieski z po chciały przypodobać się obcym właścicielom marketów. Najlepiej tych z po i nowoczesnej posadzić na kasach w niedzielę i niech dorabiają swoich mocodawcow

12.03.2018, 14:39

widziales tylko strony cda bo sam mierzysz tą miarą, ja widzialem wiele ludzi w parkach na ulicach a i wsrod znajomych wiele rodzin sie spiknęło, to co? bez galerii w niedziele nie umiesz już żyć?????

12.03.2018, 13:58

Platforma to sobie tylko bije pianę albo jak kundel ujada przywiązana na łańcuchu do budy. Nie mają większości, więc wiedzą, że ten ich projekt wyląduje w koszu lub nawet w kiblu. Zajmą parlamentowi czas, kiedy to różne pajace będą z mówinicy agitować. Żen.
Ciekawe gdzie była PO jak ukradziono nam Polakom oszczędności w OFE, wysyłano 6-latki do szkół, czy też podwyższano wiek emerytalny. Gdzie bylo jak Polcja na zlecenie PO robila pacyfikację ludzi w czasie Marszu Niepodległości (słynne kopanie butem skulonego człowieka przez policanta w cywilu) albo jak Schetyna kazał rozprawić się z kibicami Legii tylko dlatego że chcieli obejrzeć mecz (słynna "akcja Widelec". Gdzie była PO jak ich dzialacz Ryszard Cyba zamordowal pracownika biura poselskiego PIS tylko dltatego że nie podzielał jego sympatii politycznych No gdzie była Platforma wtedy?

12.03.2018, 13:49

Gdzie widziałeś te tłumy szczęśliwych "obateli" jak mówi Rysiu Czarnecki ? Ja zauważyłem jedną dziwną rzecz. A mianowicie strony z filmami np. "CDA" strasznie sie "muliły",jak w święta ustanowione przez czarną mafię. wychodzi mi na to ze nasze Poooolskie modelowe rodziny spedzały czas ogladajac filmy w necie. Oczywiscie tatusiowie osobno,mamusie osobno i dzieci osobno. Zapewne na "moich,twoich" komputerach zakupionych dzieki "patos pińcet plus"

12.03.2018, 13:41

i bardzo dobrze robili. Im dłużej bedziesz pracował tym bedziesz miał wyższą emeryturę. Ale ty jesteś "pińcet plusowym niedorozwojem" i skończysz wpie.....jąc trawe jak w Grecji. A ja mam nadzieję,że nikt nie bedzie mi ukladał życia. Dlatego mam 2 rączki i pracuje sam na siebie. jestem sam sobie pracownikiem,sprzataczką kierownikiem i mam wszystko gdzies. Rodzinka mi d..py nie truje i wszystko gra.Jak służyłem jeszcze w armii (na szczeście w latach w których psychiczny Antek siedział w d... u murzyna) to brałem wszystkie służby w "rodzinne świeta, wigilia,wielkanoc", miałem dość siedzenia "przy kotlecie" i słuchania pier... Sylwester czy majówka to oczywiście,że chciałem mieć wolne. Idż się walnij własną pięścią w łeb socjalu. Głosuje na JKM

12.03.2018, 13:11

Biskup???? Hahaha. Przemodliłeś główkę?

12.03.2018, 12:24

Jak watykańska pedofilska czarna mafia teraz układa ludziom życie ,okrada i wyłudza z budżetu państwa pieniądze podatników to jest dobrze ? Co do sześciolatków i troche starszych ,to sami wysyłacie ich do zakrystii po zaznanie ojcowskiej miłości ,a w szkołach zamiast się uczyć robicie ciemnogród .Tępe pislamskie kreatury wy jesteście urodzeni do wykorzystywania i poniewierania ,bo nie macie mózgów ,dla was to tylko bat ,kościół i robota ! O jakiej ty emeryturze marzysz ? bedziesz z głodu zdychał ,bo wszystko będzie roztrwonione i pójdzie za długi.Miłego dnia

12.03.2018, 11:38

No nareszcie wolne!!!!!!!!!

12.03.2018, 11:32

Jestem maszynistą na kolei i choć sam czesto nie mam wolnych niedziel uważam ze to bardzo dobry pomysł ze te galeryje są pozamykane. Poumierali ludzie z głodu? Wczoraj na ulaicach czuc było raczej atmosfere swiąteczną rodzinną było widać ze jest inaczej niz w pracująca niedzielę która do tej pory niewiele juz sie rózniła od dnia powszedniego.

12.03.2018, 11:29

Jak niemieckie psy były u władzy też układali ludziom zycie, wysyając 6cio latków do szkoły, okradając ludzi z OFE, czy zmuszając ludzi do pracy do 67 roku życia! Wtedy to qrva mieliście w du.ie co ludzie o tym myślą, tylko układaliście im "życie" PO waszemu, tfuuuuuuuuuuuuuuu

12.03.2018, 10:58

Herr Nojman - NIEMCY MAJĄ WOLNE A POLACY WEDŁUG WASZEJ ORGANIZACJI MAJĄ ZAPIER....? Mówisz że życie próbuje ustawić nam Kaczyński. A DLACZEGO PO PRZERŻNIETYCH WYBORACH TY MIAŁBYŚ NAM JE USTAWIAĆ? Mało afer przez 8 lat waszych "żondóf"? Wypchaj się sianem. Biskup mówi dobrze - Naród odpocznie i zacznie myśleć a tobie pewno chodzi o to aby w zarabianiu na chleb w zachodnich galeriach i marketach Polacy nie mieli czasu myśleć. Sądzisz, że jak będą pracować na okrągło to się przy urnie pomylą i na was zagłosują? Co - przeszkoda w bogaceniu się zachodnich marketów w Polsce ważniejsza niż zdrowie Polaków?