Kolejna porażka w lidze na koncie Sparty Szamotuły

Robert Poczekaj
Leśnik Margonin - Sparta Szamotuły 3:2 (1:1)

Po ostatniej porażce z Zamkiem Gołańcz kibice liczyli na odmianę losów swej drużyny. Niestety na łatwe punkty się nie zanosiło. Sparta Szamotuły podejmowały w miniony weekend u siebie Leśnika Margonin. Niestety szybko okazało się, że to znów nie jest dobry dzień dla Sparty. W piątej minucie spotkania Paweł Kurnik wyprowadza rywali na prowadzenie. Sparta nie podłamała się utratą gola. Chwilę później Rafał Chmal doprowadza do wyrównania. Mnóstwo zmarnowanych okazji i popełnianych błędów to obraz dalszej części gry. Na szczęście nie zmieniał się wynik spotkania. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania musiało się to jednak zmienić. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Kurnik. W siedemdziesiątej minucie Leśnik powiększa swoją bramkową przewagę. Tuż przed zakończeniem pojedynku Chmal zdobywa kontaktowego gola. Na więcej nie wystarczyło już czasu. Sparta ponownie bez punktów, tym razem przegrywa 2:3. Szamotulanie na dwie kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej zajmują dziesiąte miejsce. Szkoda, mogło być lepiej. Na szczęście ligowy byt wydaje się być bezpieczny. Czy w Kłecku z tamtejszym Lechitą uda się zdobyć punkty? Przekonamy się już w najbliższy weekend.