Koszykarze UKS Pniewiak wracają do ligowego grania

Robert Poczekaj
Po ośmiomiesięcznej przerwie do rozgrywek ligowych powrócili młodzi koszykarze pniewskiego UKS-u.

Na inaugurację rozgrywek udali się do Międzychodu. Niestety koledzy z sąsiedniego powiatu wzięli srogi rewanż za porażkę, którą ponieśli w Pniewach w poprzednim sezonie. Prowadzili pewnie przez całe spotkanie. W kolejnych kwartach dokładali kolejne punkty, by zakończyć mecz wynikiem 113-49. Drugie spotkanie Pniewiacy rozegrali także na wyjeździe, a ich przeciwnikiem był zespół Basket Team Suchy Las. Pomimo tego, że także w tym meczu musieli przełknąć gorycz porażki, to wrażenia jakie po nim zostały są zupełnie inne. Walka przez pełne cztery kwarty, wyrównany wynik przez całe spotkanie, prowadzenie w końcówce sześcioma punktami. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa. Porażka 74-77 pokazała jednak, że chłopcy w żadnym meczu, nie będą nikomu oddawać punktów za darmo.
Kolejna okazja do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa będzie 18 listopada w Pniewach. Przeciwnikiem będzie drużyna KORONA Zakrzewo. Niestety w obecnej sytuacji zasady ustala COVID (mecze muszą być rozgrywane bez udziału publiczności) i mamy nadzieję, że pozwoli nam rozegrać to spotkanie.