Lekkoatletyka. MKS "Baszta" Szamotuły z kolejnymi sukcesami! [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
MKS Baszta Szamotuły
W sobotę, 7 września na stadionie w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Lekkoatletyce. Klub MKS „Baszta” Szamotuły reprezentowała grupa 13 zawodników.

W konkurencji indywidualnej najwyższą lokatę zdobyła Hanna Biniakiewicz w skoku wzwyż. Uzyskany rezultat 1.53 m zapewnił jej brązowy medal. W rywalizacji zespołowej natomiast męska sztafeta 4x100 m w składzie: Kajetan Wajs, Bartosz Leja, Mikołaj Juszczak, Kacper Kamiński zajęła zasłużone III miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal.

Pozostałym zawodnikom, mimo ogromnych starań i bicia rekordów życiowych, nie udało się zająć miejsca na podium, choć w kilku przypadkach były to lokaty za podium. I tak, na IV miejscu rywalizację zakończył Bartosz Leja, który w konkurencji skok w dal uzyskał wynik 5,50 m. Martyna Gromadzińska, w tej samej konkurencji, zajęła V miejsce, oddając skok na odległość 4,92, a Zofia Gończowska z wynikiem 1,50 m w skoku wzwyż zakończyła rywalizację na miejscu V. Kacper Kamiński z kolei, w biegu na 100 m dwukrotnie pobił własny rekord życiowy - najpierw w eliminacjach z czasem 11,97 zajął II miejsce, a potem w finale A, wypracował wynik 11,90 s i ostatecznie uplasował się na miejscu VI. Rzut dyskiem na odległość 24,87 m, dał Jagodzie Dłużewskiej piąta lokatę, natomiast w konkurencji pchnięcia kulą zajęła ona miejsce IX z wynikiem 7,94 m w drugiej próbie w pchnięci.Ponadto, Kornelia Buchwald uplasowała się na XI miejscu w rzucie oszczepem (21.86 m), a sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Aleksandra Skonieczna, Weronika Zaraś, Magdalena Nowicka, Martyna Gromadzińska zajęła wysokie VI miejsce z czasem 55.10 s.

Warto wspomnieć, że 11 najlepszych zawodników z każdej konkurencji zdobywało punkty do klasyfikacji drużynowej klubów. Zdobyte 13 punktów pozwoliło "Baszcie" zająć X miejsce wśród 45 rywalizujących ze sobą klubów. Nie byłoby tych osiągnięć gdyby nie duża praca trenerów podczas codziennych treningów. Za tym sukcesem kryje się duet trenerski: Janina Zielińska i Krzysztof Unger.