Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z Pniew porusza temat różnorodności w dzisiejszym świecie

Magda Prętka
Magda Prętka
Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
O tym jak ważna jest tolerancja i akceptacja różnic między ludźmi opowiadają w mediach społecznościowych nastolatki z Pniew. Przekonują, że "inność" powinna łączyć a nie dzielić!

Młodzież z Pniew w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii"

Julia Strzelecka, Oliwia Świerkowska, Julia Kubiak i Maksymilian Mizera uczęszczają do II klasy Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" realizują ciekawy projekt społeczny w ramach, którego odważnie podjęli trudny, acz ważny temat odrzucenia ludzi przez społeczeństwo.

- Projekt "Społeczni" ma na celu pokazanie ludziom różnorodności każdego z nas oraz akceptacji takich, jakimi jesteśmy. Nie możemy wykluczać ze społeczeństwa osób chorych lub niepełnosprawnych, bezdomnych oraz takich, którzy w swoim życiu popełnili wiele błędów - podkreślają.

Działania w mediach społecznościowych

Młodzież prowadzi działania projektowe przede wszystkim w mediach społecznościowych. Na specjalnie utworzonych profilach Julie, Oliwia i Maksymilian, w formie autorskich grafik dzielą się swoimi przemyśleniami na temat różnorodności i tolerancji (posty przygotowywane są w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej). Przestrzegają też przed konsekwencjami niechęci i wrogości.

- Zamierzamy zapobiec usuwaniu - często nieświadomie - jednostek z życia społecznego. Społeczeństwo wyśmiewa się z nich, obraża, niekiedy nawet znęca się fizycznie mimo że wykluczeni często są słabszą jednostką. Trudno takim osobom jest znaleźć przyjaciela lub bratnią duszę - w większości są samotne i mogą liczyć tylko na siebie lub pomoc najbliższej rodziny - przyznają twórcy projektu.

Młodzież przeprowadziła również wywiad z psychologiem, a wnioskami z rozmowy podzieliła się w sieci. W swoich działaniach skupia się na wszelkiego rodzaju "innościach", które zamiast dzielić powinny łączyć ludzi i nadawać światu barw. W kręgu ich zainteresowań są także osoby o innej orientacji seksualnej, różnym pochodzeniu i kolorze skóry.

Grupa projektowa świadomie wybrała media społecznościowe do promocji swojej inicjatywy. Wierzy, że w ten sposób uda jej się dotrzeć do większego grona osób i choć trochę zmienić świat na lepsze.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wronki.naszemiasto.pl Nasze Miasto