Nierówne boje pniewskiego Sokoła na ligowych boiskach

Robert Poczekaj
Obecny sezon przynosi wiele niespodzianek dlatego trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Drużyny Sokoła Pniewy i Orkanu Chorzemin zajmowały podobne miejsca w tabeli. 15 kolejka V ligi Rbsport.pl zapowiadała ciekawe spotkanie.

Tak rzeczywiście było, choć co oczywiste kibice nie mogli być świadkami tego ciekawego wydarzenia sportowego. Początek meczu nieco ospały, był raczej próbą siły pomiędzy zespołami. W tym zwarciu lepiej pokazali się pniewianie. W 25 minucie pięknym strzałem daje prowadzenie Sokołowi Marcin Chorzępa. Niestety, długo te stanu nie udało się utrzymać. Świetnie dysponowany tego dnia Krystian Buśko jeszcze przed przerwą pakuje dwa gole do bramki pniewskiego zespołu. W drugiej połowie niestety wiele się nie zmieniło. Dominowali gospodarze, a swoją przewagę potwierdzili kolejną bramką. Zdobyty w 75 minucie na 3:2 gol Bartosza Kostrzyńskiego już niewiele zmienił. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Za dużo popełnionych błędów i za mała skuteczność przyczyniły się do porażki pniewskiego zespołu.
- Gdy w danej akcji meczowej nie udaje się pod polem karnym wykorzystać przewagi liczbowej zawodników zaangażowanych w nią, to obraca się to na niekorzyść drużyny - przyznają ze smutkiem w sztabie Sokoła.
Sytuacja w kraju powoduje, że każde rozgrywki, nawet te bez udziału publiczności stoją pod dużym znakiem zapytania. Jeśli nic się nie zmieni i nie zostanie ogłoszona "narodowa kwarantanna” 14 listopada 2020 r. o godz. 13:00 w Pniewach Sokół Pniewy podejmować będzie wicelidera MKS Kania Gostyń i 21 listopada 2020 r. o godz. 13:00 na wyjeździe - lider Korona Piaski.
Sokół Pniewy cały czas pracuje z młodzieżą. Cały czas trwają ich rozgrywki. W III lidze okręgowej D2 Młodzik AP II Oborniki podejmowały zespół Sokoła Pniewy. Mecz zakończył się remisem 1:1. W II lidze okręgowej E2 Orlik Sokół również grał na wyjeździe z NAP Nowy Tomyśl. Mecz pewnie wygrały Sokoły 1:6. Ich rozgrywki również będą kontynuowane do końca rundy jesiennej jeżeli rozgrywania meczy nie utrudni zapowiadana „narodowa kwarantanna”. Życzymy powodzenia w startach młodych zawodników.