Remis Smoków na inaugurację nowego sezonu futsalu

Wiktoria Poczekaj
Remisem 2-2 zakończyło się spotkanie w ramach pierwszej kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pomiędzy LSSS Lębork a Red Dragons Pniewy. Bramki dla pniewskiego zespołu zdobywali: Gracjan Miałkas i Andrey Baklanov. Tym samym meczem w Lęborku Smoki zainaugurowały sezon 2020/21.

W Lęborku zainaugurowany został sezon 2020/21 Statscore Futsal Ekstraklasa. Na początek pniewianie grali w Lęborku przeciwko beniaminkowi, miejscowemu LSSS. Gospodarze w przerwie między-sezonowej dokonali paru ciekawych transferów. Do klubu przyszli Lucas Bonifacio, Eric Tabares czy Vitalij Kolesnyk.

Początek meczu należał do gospodarzy. Już w trzeciej minucie do bramki Smoków trafił Dominik Depta po dobrze rozegranym przez rywali stałym fragmencie gry. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. Minutę później Gracjan Miałkas idealnie przymierzył i zmieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Dominika Czekirdę.

Kolejne minuty, to szczególnie twarda gra z jednej jak i drugiej strony. W szesnastej minucie na 2-1 bramkę ponownie zdobył Dominik Depta i gospodarze ponownie cieszyli się z prowadzenia. Ale nie na długo… Andrey Baklanov skutecznie wykończył kontrę zapoczątkowaną przez Mateusza Kosteckiego. Asystą w tej akcji popisał się Adrian Skrzypek.

Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wykonywali jeszcze przedłużony rzut karny po tym, jak drużyna Red Dragons zanotowała szósty faul. Skuteczną interwencją popisał się jednak Łukasz Błaszczyk i do przerwy było wciąż 2-2.

Po zmianie stron obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale żaden strzał nie znalazł się w bramce. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

- Beniaminkowie zawsze stawiają wysoko poprzeczkę, zwłaszcza w meczu inauguracyjnym. Dla nas było to ciężki mecz. Od początku nie układał się po naszej myśli. Z biegiem minut nasza przewaga była widoczna. Stworzyliśmy sobie kilka klarownych sytuacji, ale zabrakło „kropki nad i”. Punkt szanujemy, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy jeszcze wiele poprawić, żeby nie walczyć o utrzymanie. Potencjał do tego, by walczyć w późniejszej fazie walczyć o środek tabeli mamy, tylko trzeba jeszcze wiele pracy włożyć w trening - mówił po meczu Łukasz Frajtag, trener Red Dragons.
W najbliższy weekend zespół gra w Pniewach mecz w ramach czwartej kolejki Ekstraklasy przeciwko GI Malepszy Futsal Leszno w niedzielę od godziny 18:00. Rywale z drugiej kolejki objęci są kwarantanną z powodu wirusa COVID wykrytego u jednego z zawodników Red Devils.

LSSS Team Lębork remisuje u siebie na inaugurację Ekstraklas...