Sparta Szamotuły remisuje na wyjeździe z liderem V ligi [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
W niedzielę, 11 października zawodnicy Sparty Szamotuły wyjechali do Pobiedzisk, gdzie zmierzyli się z miejscowym Huraganem. Podopieczni trenera Bernarda Szmyta przywieźli do Szamotuł jeden punkt

Wynikiem 2:2 (2:1) zakończył się mecz, jaki zawodnicy Sparty Szamotuły rozegrali w minioną niedzielę z drużyną Huraganu Pobiedziska. Chociaż apetyty kibiców były znacznie większe, jeden punkt wywalczony w spotkaniu z liderem V ligi, bardzo cieszy.

Gospodarze dość szybko, bo już w 7 minucie, wyszli na prowadzenie - po golu Macieja Ratajskiego . Pół godziny później do wyrównania doprowadził Damian Cudaszewski. Wynik 1:1 utrzymał się jednak tylko przez chwilę. W 45 minucie, David Paku Thsela z impetem zapakował futbolówkę do bramki Gracjana Kłosa. Zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 2:1 dla Huraganu.

Po zamianie stron Sparta kilkakrotnie próbowała doprowadzić do remisu. Udało się to dopiero w 75 minucie, gdy Łukasz Roda zmusił golkipera gospodarzy do kapitulacji. Mecz zakończył się podziałem punktów.