Szamotulski Klub Karate znów na podium! Zawodnicy wywożą ze Śremu kolejne medale!

Magda Prętka
Mat. Tomasza Wosickiego
Zawodniczki i zawodnicy Szamotulskiego Klubu Karate coraz śmielej upominają się o swoje miejsce na sportowej mapie Wielkopolski i kraju. W miniony weekend na konto podopiecznych trenera Tomasza Wosickiego wpisały się kolejne medale!

Szamotulski Klub Karate znów wygrywa!

Wspaniałym sukcesem zakończył się udział reprezentacji Szamotulskiego Klubu Karate w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate WKF, które w niedzielę 20 listopada rozegrane zostały w Śremie.

Rywalizowali w nich zawodnicy oraz zawodniczki w wieku 11-13 lat z 34 klubów działających na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Poprzeczka zawieszona zatem została dość wysoko.

Karateczki i karatecy z Szamotuł spisali się wyśmienicie, zdobywając aż 4 medale! W konkurencji kata indywidualnego złoto wywalczyła Helena Grafka, zaś na piersiach Nikoli Mamet i Witolda Michalaka zawisły brązowe krążki. Grafka zajęła również III miejsce w konkurencji kumie w kategorii – 34 kg.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Tego samego dnia w Śremie rozegrano także Puchar Wielkopolski w Karate WKF. Podczas zawodów Helena Grafka dołożyła do swoich zdobyczy medalowych jeszcze 2 brązowe krążki. Wywalczyła je w konkurencji kata indywidualnego w kategorii wiekowej 10 -11 lat oraz 12-13 lat.

Całej reprezentacji Szamotulskiego Klubu Karate, jak i trenerowi Tomaszowi Wosickiemu serdecznie gratulujemy. Jak widać - ciężka praca na treningach procentuje!

Szamotulski stadion w 1984 roku i legendarny mecz hokeja na ...