Szamotuły. Zawodnicy i zawodniczki "Baszty" z kolejnymi sukcesami [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
MKS "Baszta" Szamotuły
Medale, nowe rekordy życiowe, umacnianie pozycji na arenie ogólnopolskiej - zawodnicy i zawodniczki szamotulskiej "Baszty" nie zwalniają tempa!

Świetne wieści napłynęły w miniony weekend do naszej redakcji z MKS „Baszta” Szamotuły. Młodzi lekkoatleci i lekkoatletki bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U – 16 w LA, które w niedzielę, 13 września rozgrywane były na poznańskim Golęcinie. Wielu z nich wypracowało świetne rezultaty.

Kacper Kamiński – czołowy sprinter „Baszty” w biegu finałowym na 100 m uzyskał wynik 11,69, co pozwoliło mu zająć miejsce III i sięgnąć po brąz. Tuż za podium natomiast uplasowała się Hanna Biniakiewicz, która w skoku wzwyż osiągnęła bardzo dobry rezultat 150 cm, a także Jagoda Dłużewska, która dysk 0,75 kg posłała na odległość 26,25 m.

Wiktoria Knutowicz startująca w konkurencji skok w dal ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 5,01 m, który ostatecznie uplasował ją na miejscu VI. Zofia Gończowska w skoku wzwyż zajęła zaś miejsce VII, a Gabriela Kochańska w tej samej konkurencji wywalczyła ósmą lokatę. Jakub Białasik natomiast w biegu na 200 m przez płotki był siódmy, a Mikołaj Czajka zakończył rywalizację w tej konkurencji na miejscu VIII. Wspomniana już Jagoda Dłużewska w pchnięciu kulą 3 kg wywalczyła siódmą lokatę, a jej klubowa koleżanka – Martyna Gromadzińska, również w pchnięciu kulą, zajęła miejsce X.

- Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta męska 4 x 100 m, w skład której weszli: Franciszek Zieliński, Jakub Białasik, Mikołaj Czajka oraz Kacper Kamiński. Po zaciętej rywalizacji zajęli 4 miejsce. Do medalu zabrakło jedyne 0,13 sekundy – relacjonują trenerzy z „Baszty”.

Tydzień wcześniej natomiast – w niedzielę, 6 września, również na Golęcinie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski U – 16 w Lekkiej Atletyce. Jagoda Dłużewska wywalczyła wówczas srebrny medal w rzucie dyskiem 0,75 kg (29,21 m) oraz brąz w pchnięciu kulą 3 kg (10,15 m). Zofia Gończowska sięgnęła zaś po srebrny krążek w skoku wzwyż (150 cm), a Hanna Biniakiewicz z wynikiem 10.35 m w wieloskoku szturmem wdarła się na podium, zajmując ostatecznie miejsce III. Kacper Kamiński z kolei bieg finałowy na 100 m zakończył w czasie 11,69, co dało mu srebro.

Przysłowiową wisienką na torcie jest zaś wielki sukces Katarzyny Zaraś – czołowej miotaczki „Baszty”, która w minioną niedzielę, podczas Mistrzostw Polski U – 20 w Radomiu wypracowała wynik 40,13 m. Tym samym okrzyknięto ją czwartą najlepszą zawodniczką w kraju w tej kategorii wiekowej. W nowy sezonie Kasia startować będzie już jako młodzieżowiec. Trzymamy kciuki!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0