Tygodniowy przegląd prasy (Wronki, 13.09-19.09.2020), poznaj najważniejsze informacje z Wronek

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 13.09 do 19.09.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 13.09 do 19.09.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wronek, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.09 a 19.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tych leków może zabraknąć w aptekach. Są objęte zakazem wywozu z kraju [WRZESIEŃ 2020] 20.09.20”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wronki od 13.09 do 19.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tych leków może zabraknąć w aptekach. Są objęte zakazem wywozu z kraju [WRZESIEŃ 2020] 20.09.20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wrześniu nową listę leków i wyrobów medycznych, których nie można wywieźć za granicę. Pacjenci mogą mieć problem z zakupem m.in. niektórych rodzajów insulin dla cukrzyków. W trudnej sytuacji znaleźli się również chorzy na tarczycę oraz na astmę oskrzelową. Na ministerialnej liście znalazły się również refundowane szczepionki przeciwko grypie.
Jakie leki dokładnie zawiera lista - sprawdź w galerii.

📢 Imieniny Eustachiusza. Kiedy są imieniny Eustachiusza? Najbliższe imieniny wypadają 20.09. Wierszyki na imieniny dla Eustachiusza

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Eustachiusza obchodzimy 20.09. Kiedy są imieniny Eustachiusza? Imieniny Eustachiusza wypadają 20 września. Imieniny Eustachiusza obchodzone są więc 1 raz w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Eustachiusza?

📢 Imieniny Olega. Kiedy są imieniny Olega? Najbliższe imieniny wypadają 20.09. Życzenia i wiersze na imieniny dla Olega

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Oleg? Imieniny Olega obchodzimy 20 września. Najbliższe imieniny wypadają więc 20.09. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Olegowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Navitel T757 7'' 16GB LTE Czarny (T757LTE)


Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Tygodniowa prasówka 13.09-19.09.2020 Wronki: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników we Wronkach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Imieniny Ireny 20.09. Życzenia imieninowe dla Ireny. Kiedy są imieniny Ireny?

Imieniny Ireny przypadają na 20.09. Warto złożyć życzenia imieninowe Irenie, które będą dopasowane do charakteru danej osoby. Wybrane życzenia imieninowe dla Ireny można wpisać do kartki imieninowej lub wysłać jako wiadomość sms. Które życzenia na imieniny Ireny będą najlepsze? Życzenia imieninowe dla Ireny na pewno będą miłym gestem, z którego Irena się ucieszy. Dla Ireny możemy dodatkowo przygotować bukiet kwiatów lub drobny upominek. Czy znasz Irenę? Złóż jej radosne życzenia imieninowe. Jakie pochodzenie przypisane jest Irenie? Które cechy charakteru może mieć osoba o tym imieniu?

📢 Szamotuły. Wybieg dla psów otwarty. Jak wygląda obiekt? [ZDJĘCIA]

Nieoznakowany obiekt, kosz wypełniony odpadami, brak woreczków na psie odchody. Wybieg dla czworonożnych pupilów w Szamotułach już działa, ale czy faktycznie spełnia swoją rolę?

📢 Sokół Pniewy w kolejnym ligowym pojedynku [ZDJĘCIA]

Sokół w tym sezonie gra nierówno. Zdobyte punkty jednak dają poczucia spokoju kibicom pniewskiej drużyny

📢 Szamotuły i okolice w obiektywie Tomasza Kotusa. Rozpoznajecie wszystkie miejsca? [ZDJĘCIA]

Tomasz Kotus - miłośnik fotografii z Szamotuł podzielił się z naszą redakcją kolejną porcją przepięknych zdjęć. Część z nich wykonano w Grodzie Halszki, pozostałe prezentują rozmaite obiekty znajdujące się na terenie powiatu szamotulskiego. Czy jesteście w stanie odgadnąć, jakie konkretne miejsca Tomek uchwycił w obiektywie?

📢 Tydzień Wychowania w urszulańskim Sanktuarium

Dziś na terenie Sanktuarium odbył się wykład o Św. Urszuli Ledóchowskiej.

📢 Warsztaty taneczne pniewskich seniorów [ZDJĘCIA]

W ramach realizacji projektu pn. „Ludowa biesiada z wiklina w tle” w miesiącu wrześniu i październiku w sali Dziennego Domu Seniora w Pniewach odbywają się zajęcia przygotowujące układ choreograficzny do piosenek ludowych.

📢 We własnym domu lub mieszkaniu żyje 84 proc. Polaków. Większość nie spłaca kredytu hipotecznego

Eurostat podał dane dotyczące mieszkalnictwa w Polsce w 2019 r. Po raz kolejny okazuje się, jak ważne jest dla Polaków posiadanie lokum na własność.

📢 World Class Cocktail Festival powraca. Barmani w najlepszych lokalach czekają. Do wyboru m.in. Tortuga, Mango Sour, Cheese Burbon, Fumar?

Rezerwacja udziału w Festiwalu jest wyjątkowo prosta. Wystarczy dokonać zakupu koktajli na stronie CocktailFestival.pl. Rezerwując dwa koktajle za 33 zł, Goście zapłacą nawet 50% mniej za najbardziej wyszukane propozycje.

📢 MEMY. Kinga Duda do wszystkiego w życiu doszła sama? Została społecznym doradcą prezydenta

Kinga Duda została doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawiają się głosy, że to nietakt i nepotyzm, niezależnie od tego, że funkcja jest pełniona społecznie - czyli bez pobierania żadnego wynagrodzenia finansowego. Kinga Duda do sprawowanie funkcji społecznej doradczyni prezydenta została powołana jeszcze w sierpniu 2020. Co na to internauci? Jak zwykle mają memy? Jak zwykle podeszli do sprawy z przymrużeniem oka.

📢 Szamotuły. Aktu wandalizmu dokonały... dzieci!

Strażnicy miejscy ustalili sprawców wandalizmu przy ulicy Felińskiego w Szamotułach. Okazało się, że zniszczenia wiaty dokonali młodzi chłopcy. Gdzie byli ich rodzice? - pytają mundurowi i urzędnicy. Odpowiedzi niestety brakuje

📢 Zakład Karny we Wronkach na zdjęciach NAC. To unikalne fotografie! [GALERIA]

Narodowe Archiwum Cyfrowe stanowi cenne źródło wiedzy na temat polskich miast i miasteczek, jak również kultury i życia codziennego ich mieszkańców oraz mieszkanek. W zasobach NAC znajdują się także unikalne zdjęcia Zakładu Karnego we Wronkach

📢 Wjechał na teren cudzej posesji i narobił wiele szkód

W dniu 14 września br. około godziny 23.40, policjanci patrolówki z Komisariatu Policji w Pniewach interweniowali w związku ze zgłoszeniem, iż na ul. Poznańskiej w Pniewach samochód wjechał na posesję i uderzył w pojazd zgłaszających. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu okazało się, iż kierujący samochodem marki Seat Leon wjechał na teren cudzej posesji, gdzie uderzył nie tylko w zaparkowany samochód. Zniszczeniu uległa też elewacja budynku, przyczepka samochodowa oraz rosnące na terenie posesji tuje. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale pozostawił tam swój samochód.

Funkcjonariusze bez problemu ustalili właściciela samochodu oraz rysopis uciekiniera. Pomogli w tym również okoliczni mieszkańcy. Pniewscy patrolowcy pojechali więc do jego domu. Jak się okazało, dotarli do niego szybciej niż podejrzewany o kierowanie samochodem. Gdy 24-letni pniewianin dotarł do domu, przyznał funkcjonariuszom, że to on kierował seatem leonem. W chwili ujęcia miał 2 promile alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości przesłane zostały do ekspertyzy, aby mieć pewność co do tego, czy kierujący samochodem znajdował się w stanie nietrzeźwości w chwili zdarzenia. W sprawie zabezpieczone zostały również inne materiały dowodowe.

Postępowania odnośnie spowodowania kolizji oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach.

Podejrzewanemu 24-latkowi może grozić może do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów lub grzywna. Czynności w niniejszej sprawie są w toku.

📢 Szamotuły. Szpitalny oddział dziecięcy zamknięty! Powodem koronawirus

U pacjenta oddziału dziecięcego szpitala w Szamotułach potwierdzono obecność COVID - 19. SP ZOZ wstrzymał przyjęcia

📢 Wronki. Co tym razem Waldemar Graś zatrzymał w kadrze? [ZDJĘCIA]

"Zatrzymane w kadrze", to tytuł wystawy fotograficznej Waldemara Grasia, która w niedzielę, 13 września została otwarta w Muzeum Ziemi Wronieckiej. O czym "opowiada" ekspozycja?

📢 Wyższa płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa. Rząd podjął ostateczną decyzję

Wiemy, ile wyniesie płaca minimalna oraz minimalna stawka godzinowa. Podwyżka minimalnej stawki za godzinę pracy jest symboliczna.

📢 Imieniny Cherubina. Kiedy są imieniny Cherubina? Najbliższe imieniny wypadają 17.09. Wierszyki na imieniny dla Cherubina

Kiedy wypadają imieniny Cherubina? Imieniny Cherubina obchodzimy 17 września. Najbliższe imieniny obchodzimy więc 17.09. Co oznacza imię Cherubin? Dowiesz się tego z artykułu. Znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe. Nie zapomnij złożyć życzeń w imieniny Cherubina. Czy znasz kogoś o tym imieniu?

📢 Imieniny Lamberty 17.09. Oryginalne życzenia imieninowe dla Lamberty. Kiedy są imieniny Lamberty?

Imieniny Lamberty są obchodzone 17.09. Solenizantka z pewnością ucieszy się z dopasowanych i miłych życzeń imieninowych. Życzenia imieninowe dla Lamberty można wysłać przez sms lub przygotować kartę z wybranymi życzeniami. W takim razie które życzenia na imieniny dla Lamberty mogą być najlepsze? Życzenia imieninowe składamy solenizantom z okazji ich święta. Dobrze jest również przygotować drobny prezent dla Lamberty. Czy znasz Lambertę? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Jakie pochodzenie przypisane jest Lambercie? Jakie cechy charakteru przypisane są do Lamberty?

ZOBACZ KONIECZNIE

Ustawa "o dobrym Samarytaninie"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3