Udana inauguracja ligi w wykonaniu Sokoła Pniewy

Wiktoria Poczekaj
1 kolejka - Redboxsport.pl "V liga" | Sezon 2020/2021] Sokół Pniewy - Grom Wolsztyn 2:0 (1:0) Bramki: Marcin Gapik (41'), Artur Forysiak (67')

Grom Wolsztyn chciał od początku spotkania narzucić swoje warunki. Udało się to przetrzymać, choć parę razy było nerwowo w polu karnym.
Potem tak jak to bywało w sparingach, pniewianie grali "piłkę", może i przyjemną dla oka, może i stwarzającą kilka groźnych dla rywali sytuacji, ale nie dającą najważniejszego efektu, czyli bramek.
Dopiero prostsze podanie otworzyło drogę do bramki. W pole karne dogrywał Mateusz Łowigus. Tym razem specjalista od spalonych, Marcin Gapik nie dał się złapać. Odwrócił się z piłką w stronę ławki rezerwowych i pokonał rywala.
Kilka minut "pechowiec" w drużynie (Sokoła tydzień temu musiał odpuścić sparing, gdy w przedostatnim meczu towarzyskim został ostro potraktowany przez rywali) Rafał Szaj zderzył się głową z rywalem. Opatrunek na głowę założony przez byłego wychowanka klubu Przemysława Pawłowskiego (jest strażakiem w OSP Pniewy) pozwolił na dogranie obrońcy do końca pierwszej połowy.
Na drugą już nie wyszedł z powodu braku zgody sędziego (po zderzeniu pojawił się duży guz na czole w okolicach skroni).
Wymuszona zmiana spowodowała, że na boisku pojawił się wychowanek i najmłodszy debiutant w historii klubu (niedługo minie 7 lat od tego faktu) Artur Forysiak.
Zanim strzelił bramkę, gospodarze powinni od dwóch minut prowadzić różnicą dwóch bramek. Marcin Chorzępa zachował się koleżeńsko i zagrał do lepiej ustawionego Mateusza Łowigusa. Niestety ten trafił w bramkarza.
Wracając do Artura. Chwilę wahał się przy strzale, lecz gdy już go oddał piłka trafiła w lewe tzw. "okienko".
Zawodnicy Sokoła szukali kolejnych okazji do bramki, ale albo brakowało szczęścia, albo często jeden ze wspomnianych już piłkarzy był łapany na spalonym.
W końcowym kwadransie co najmniej dwukrotnie Adam Pluciński został poważnie zatrudniony przez rywali. Zwłaszcza w jednej z sytuacji musiał się wykazać refleksem.
Kolejny mecz 08.08.2020 r. o godz. 14:00 rozegramy w Poznaniu na sztucznej murawie MOS przy ul. Gdańskiej 1. Rywalem będzie Akademia Reissa Poznań.