UKS "Szamotulanin" wciąż na fali! Bo z tym klubem po prostu trzeba się liczyć!

Magda Prętka
Pierwszy zespół kadetek w ładnym stylu pokonał u siebie rywalki ze Złotowa 3:0
Pierwszy zespół kadetek w ładnym stylu pokonał u siebie rywalki ze Złotowa 3:0 UKS "Szamotulanin"
Siatkarki oraz siatkarze z "Szamotulanina" bardzo dobrze radzą sobie zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i turniejach towarzyskich

Mimo przerwy w rozgrywkach spowodowanej kolejnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, forma zawodników i zawodniczek „Szamotulanina” zdaje się nie spadać. Przekonują do tego małe, lecz dość znaczące sukcesy, jakie klub odnotował w ostatnim czasie. O czym konkretnie mowa?

W ubiegłym tygodniu drugi zespół kadetek aż 2-krotnie sięgnął po zwycięstwo! W środę, 13 stycznia dziewczęta w ładnym stylu pokonały na wyjeździe drużynę UKS ZSMS Poznań 3:0, a już następnego dnia wynik ten powtórzyły – tym razem na własnym boisku, wygrywając gładko w trzech setach z SPS Sparta Złotów. Ostatnie mecze pierwszej rundy szamotulanki rozegrają w przyszłym tygodniu – w sobotę, 30 stycznia wyjadą do Piły, gdzie zmierzą się z siatkarkami z miejscowego ASBL, a w niedzielę staną naprzeciwko zawodniczek z poznańskiego Energetyka (również na wyjeździe). Już teraz trzymamy kciuki!

Świetnie radzi sobie także pierwszy zespół kadetek, który po dość długiej przerwie, w minionym tygodniu wreszcie wrócił na boisko. Żądne zwycięstwa podopieczne trenera Dariusza Ciszaka po raz kolejny dowiodły, że są znaczącym graczem na wielkopolskiej arenie. W czwartek, 14 stycznia zespół Sparty Złotów wyjeżdżał z Szamotuł z niemałym zawodem i na dodatek – bez punktów. Szamotulanki ustaliły wynik spotkania na 3:0.

Warto wspomnieć również o sukcesach najmłodszych adeptek piłki siatkowej, które pod koniec ferii wzięły udział w turnieju Miyagi CUP 2021 w Zbąszynku. W kategorii dwójek zawodniczki „Szamotulanina” - Paulina Jucha i Antonina Kurowska, a także Hania Dombrowska z Rokietnicy nie miały sobie równych! Bardzo dobre, VI miejsce zajęły natomiast Ania Handschuh, Nadia Proch i Zuzanna Kuźnik. Brawo!

Ale nie tylko żeńska część klubu może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami. Powody do zadowolenia mają także chłopcy. W niedzielę, 17 stycznia kadeci rozegrali spotkanie wyjazdowe z drużyną Joker Piła. I choć po dwóch partiach, koncentracja szamotulan nieco spadła, ostatecznie udało im się wyjść z tego meczu obronną ręką. Panowie ustalili wynik na 3:2!

A na koniec mała wisienka na torcie – młodzicy „Szamotulanina” znaleźli się w najlepszej ósemce w Wielkopolsce! Przysłowiową kropkę nad i postawiły zaś młodziczki, które podczas turnieju towarzyskiego w Zbąszynku nie odnotowały żadnej porażki, a tym samym rywalizację zakończyły na miejscu I. I jak tu nie być dumnym?