XIII Bieg Papieski. Dopisali uczestnicy i pogoda. WYNIKI

Jakub Czekała
W niedzielę 1 października br. odbyła się XIII edycja Biegu Papieskiego. W biegu udział wzięło kilkuset zawodników z całego regionu.

W kategorii Open na 10 kilometrów zawody wygrał Maciej Soloch z Wronek, drugie miejsce zajął Karol Maciąg z Bielska, a trzecie Dariusz Przewoźny z Buku. Na tym samym dystansie wśród pań triumfowała Urszula Koreńczuk z Chwalęcic (9 miejsce open), drugie miejsce zajęła Urszula Woźniak z Pniew (13 open), a trzecie Anna Wawrzyniak ze Stęszewa (17 open).

W kategorii Open na 5 kilometrów najlepszy okazał się Dominik Szulc z Lusówka, drugi był Krzysztof Kielian z Pniew, a trzeci Dawid Rutkowski z Mrowina. Wśród pań najlepsza była Dominika Cejba z Pniew (12 open), drugie miejsce zajęła Paulina Kaczmarek ze Świebodzina (13 open), a trzecie Dominika Kubiak z Otorowa (19 open).

Jan Parzybut z Pniew wygrał z kolei 5-kilometrowy marsz Nordic Walking.

W Pniewach rywalizowali też najmłodsi. W grupie przedszkolaki dziewczynki na 100 metrów najlepsza była Agata Smorawska z Rudki, a wśród chłopców – Antoni Jezierski z Pniew.
W kategorii klasy I – III dziewczynki triumfowała Lilianna Sokalska z Trzcianki, a wśród chłopców Maksymilian Polaczek z Grodziska Wielko9polskiego.

Dodajmy organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pniew.