Pierwszy turniej amatorski kręglarzy w 2014 roku zakończony…

Marek Lepszy
Współpraca klubu "Dziewiątka -Amica" Wronki z Amatorskim Stowarzyszeniem Kręglarzy ma na celu organizację zawodów, które mają uzupełnić ofertę kręglarską dla coraz szerszego grona sympatyków tego sportu. Turnieje są też miejscem integracji amatorów kręgli z innych miast, którzy chętnie przyjeżdżają do Wronek gdzie czują się tu dobrze.

W dniu 25.01.2014 na kręgielni we Wronkach po przerwie noworocznej wznowiono zmagania w turniejowym „kulaniu”. Pierwszy tegoroczny puchar został rozegrany pod patronatem Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach.

Frekwencja turniejowa dopisała mimo, iż warunki pogodowe nie były sprzyjające dla osób, które na kręgielnie we Wronkach przyjechały z całej Wielkopolski. Wstawili się zawodnicy z Leszna, Kościana, Sierakowa, Krucza, Tarnowa Podgórnego, Poznania i jeden zawodnik ze Szczecina. Oczywiście największą grupą byli kręglarze z Wronek i okolic.

Wyniki w kategorii mężczyzn były na bardzo wysokim poziome a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dariusz Kujawa, który strącił 386 kręgli. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik z Sierakowa- Dawid Kupiec, z wynikiem 382 kręgle. A na najniższym stopniu podium znalazł się Pajor Tomasz z wynikiem 370 kręgli.

W kategorii Pań najlepsza okazała się Bogusława Ułasewicz, która swój udział w pierwszym turnieju w tym roku zakończyła z wynikiem 363 kręgli. Nie przyszło jej to jednak łatwo, ponieważ walka o pierwsze miejsce w kategorii Pań toczyła się do ostatniego rzutu. Na drugim stopniu podium stanęła Beata Gembala, która zakończyła swój start z wynikiem 359 kręgli i nieznacznie bo tylko czterema kręglami przegrała pierwsze miejsce. Natomiast na trzecim miejscu swój start zakończyła Beata Błajet która strąciła 356 kręgli.

Był to kolejny turniej, który został przeprowadzony bardzo dobrze przez organizatorów z ramienia Amatorskiego Stowarzyszenia Kręglarzy we Wronkach razem z "9-Amica" Wronki, która doskonale przygotowała kręgielnie do zawodów sportowych. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju należą się słowa uznania za wolę walki chociaż nie zawsze rezultat sportowy odzwierciedla zaangażowanie i wolę "wykulania" dobrego wyniku. W turnieju wystartowało łącznie w dwóch kategoriach 56 kręglarzy.

źródło: askwronki.pl, 9wronki.pl

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?