Wroniecka Dycha – odbyło się coroczne święto biegaczy

OPRAC.: Red.
Prawie 400 biegaczy i chodziarzy nordic walking dotarło do mety tegorocznej IX Wronieckiej Dychy.  Wydarzenie odbyło się w miniony weekend we Wronkach. Biegi zorganizowano na terenie miasta.

Jak poinformowała gmina - zawodnicy mieli do pokonania dystanse 10 lub 5 km biegacze oraz 5 km chodziarze.
Start i meta zlokalizowane były na bulwarze – trasa prowadziła ulicami Garncarską, Rzeczną, Zwycięzców, Klasztorną, Mickiewicza, następnie nawrót pod zakładem Amiki i powrót ulicami Mickiewicza, Rzeczną, kładką, Leśną, Rolną, Nadbrzeżną i prosto do mety przez kładkę.

- W biegu na 10 km wśród mężczyzn triumfował Michał Fedorczak z Nowej Soli z czasem 24 minut i 17 sekund, drugi był Adrian Graczyk z Poznania, trzeci Claudio Messina także z Poznania. Wśród kobiet niepokonana była Iwona Maciąg z Nowego Tomyśla, której pokonanie trasy zajęło 39 minut i 44 sekundy, tuż za nią na podium była Anna Wiśniewska z Świątnik, trzecia na metę dobiegła Justyna Frost z Przyborowa.

W biegu na 5 km pierwsze miejsce zajął Karol Maciąg z Bielska, drugie Krzysztof Chiżyk z Nowego Warpna, trzecie Marcin Łusiewcz z Wronek. W biegu kobiet, na dystansie 5 km, zwyciężyła Julia Citkowska z Wronek, na drugim miejscu podium stanęła Agnieszka Polaszewska z Czarnkowa, na trzecim Agnieszka Boguszewska-Kaźmierczak z Trzcianki.

Z kolei w kategorii nordic walking wśród mężczyzn zwyciężył Jacek Witucki z Poznania, drugi był Robert Kowalak z Kostrzyna, trzeci Roman Frąckowiak z Wielenia. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Mielecka z Gąsawy, tuż za nią była Izabela Okrzesik-Frąckowiak z Wielenia, trzecia Iwona Maślanka z Wielenia.